×

Uwaga

Lack of access rights - File '/images/phocagallery/2012-06-rejs-1/thumbs/phoca_thumb_l_s1.jpg'

phoca thumb l s1 W Szczecińskiej Szkole pod Żaglami rok szkolny powoli dobiega końca. Właśnie zakończył się pierwszy z dwóch pełnomorskich rejsów przygotowanych przez nas dla finalistów tegorocznego konkursu. Młodzież któa odpowiadała na pytania od października do marca będzie miała okazję przez tydzień sprawdzić się w morzu.

Od września udało nam się także odwiedzić wiele szkół i przeprowadzić prelekcje o żeglarstwie zachęcając młodych do aktywności. Ogromne zainteresowanie prezentacjami natchnęło nas do zorganizowania festynu podczas którego wspólnie z Centrum Żeglarskim i Reprezentacją Szczecina na regaty The Tall Ship Races prezentowaliśmy siebie i przybliżaliśmy swoją działalność mieszkańcom Szczecina. Podczas festynu przy fontannie na Jasnych Błoniach zwodowaliśmy papierowe łódki bawiąc się z mieszkańcami Szczecina. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zwodowaliśmy 2513 papierowych łódek ustanawiając tym samym rekord. Mamy nadzieję, że ta akcja w symboliczny sposób pozwoliła wielu z Was postawić pierwsze kroki na łodzi.

Pracujemy ciężko na ocenę jaką wystawiacie nam Wy, biorąc coraz liczniej udział w naszych imprezach. Dodaje nam to skrzydeł i potwierdza słuszność naszych działań. Wraz z nadejściem lata rozjeżdżamy się na różne rejsy, nie będzie to jednak czas wolny od pracy. Już dzisiaj przygotowujemy plan na przyszły rok szkolny, a będzie to rok niezwykły, zwieńczony finałem regat The Tall Ship Races w Szczecinie.

Od września rozpoczynamy kolejny cykl spotkań w szkołach, przymierzamy się również do zorganizowania komercyjnych rejsów dla chętnych uczniów i studentów. Od października rozpocznie się kolejna edycja konkursu, do którego zachęcamy już dzisiaj. Planujemy również działania promujące energię odnawialną, które miejmy nadzieję zwieńczy rejs dla finalistów konkursu ekologicznego. Nie zabraknie również spotkań z żeglarzami, a może nawet zwiedzania prawdziwych żaglowców, które przypłyną do Szczecina. Jesteśmy także otwarci na wszystkie inne wasze potrzeby.

Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie słyszał o tegorocznym Wielkim Wodowaniu to zapewniamy, że w przyszłym roku nie uda mu się ominąć kolejnej edycji, podczas której planujemy z hukiem pobić własny rekord. Jak widzicie plany są ambitne i obiecujemy dążyć do ich realizacji, jednak bez was nie będziemy w stanie realizować ich w pełni. Wielu z nas zaczynało swoją przygodę z żaglami od konkursu Szczecińskiej Szkoły pod Żaglami, a dziś pragniemy dzielić się z wami radością jaka płynie z żeglowania.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej (http://www.sspz.pl) i funpage'a na facebooku.

Przyjdźcie, zobaczcie i zostańcie z nami na dłużej.

Polecamy

ttsr2017Szczecin 240px


Przekaż 1 procent podatku


  Portal rejsuj pl

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online

Nasi Partnerzy

centrum zeglarskie            wesailors.com          wassyl360

Początek strony