Dzisiaj w Szczecinie mieszkańcy zbudowali a następnie zwodowali 2513 pełnomorskich łodzi żaglowych. Większość z nich to były dość proste monotypy, ale zdarzały się także trimarany oraz żaglowce. Co z tego, że z papieru... to dobry krok by rozpocząć przygodę z żeglarstwem.


Stowarzyszenie Szczecińska Szkoła pod Żaglami w ramach Wielkiego Pikniku Pasji, czyli XI Szczecińskich Spotkań Organizacji Pozarządowych zorganizowała akcję pod tytułem "małe Wielkie Wodowanie". Mieszkańcy Szczecina pod okiem młodych żeglarzy zbudowali 2513 łódeczek z papieru, które następnie zwodowano w fontannie znajdującej się przy Urzędzie Miejskim. Celem akcji było przypomnienie, że Szczecin leży nad morzem (no prawie) oraz, że żagle są dostępne naprawdę dla każdego. Ustanowiliśmy przy tym nowy rekord w liczbie zwodowanych papierowych łódeczek, który z pewnością spróbujemy pobić w przyszłym roku, tym razem z wpisem do księgi rekordów Guinessa. Już dziś zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim małym i dużym budowniczym, reprezentacji Szczecina, Centrum Żeglarskiemu oraz Wujowi z firmy 4seasons za wspólną zabawę.

 

Polecamy

ttsr2017Szczecin 240px


Przekaż 1 procent podatku


  Portal rejsuj pl

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online

Nasi Partnerzy

centrum zeglarskie            wesailors.com          wassyl360

Początek strony